59. sõprusfestival Leedus Salotciai koolis

Loomise kuupäev 18.05.2026

Meie kooli 13 õpilasel oli võimalus osaleda 13.-14. mail Leedus Salociai koolis 59. sõprusfestivalil, mis pakkus palju toredaid elamusi ja kogemusi. 

Teekond sinna möödus lustiliselt - lauldi ja naerdi. Festivalil esitasid kõik meie 13 õpilast Nublu laulu "Kesselaid" meie võtmes (sõnad muudetud). Ning esinemisse andsid oma panuse ka direktor Joel ja õpetaja Krista.

Lastel möödus aeg tegusalt ja mänguliselt, täis erinevaid tegevusi ja uusi kogemusi. Külastasime ka vesiveskit, mis pakkus huvitavaid teadmisi kohaliku piirkonna ajaloo kohta. Esimese päeva lõpetas õhtusöök, kus pakuti traditsioonilist Leedu toitu, mille juurde kuulusid lõbusad mängud ja tantsud. 

Ootame juba järgmist aastat, sest siis toimub festival meie juures. 

Pärbel: Sõpruskohtumine Leedus oli väga tore kogemus. Kohale jõudes tehti meile koolis tuur ning tutvustati natuke kooli ajalugu. Järgmiseks korraldati orienteerumise mäng Salotciai alevis. See oli väga lahe, kuid õues sadas samal ajal vihma ning me saime päris märjaks. Peale lõunal külastasime koos leedukate ja lätlastega vesiveskit, kus jahvatati ning meile näidati kuidas lambavilla töödeldakse. Õhtul toimus söömaaeg, kus pakuti kohaliku toitu. Saime proovida leedulaste rahvustoitu vareenikuid. Mina  proovisin kodujuustu-, kartuli- ja lihapelmeene. Õhtusel peol tutvustati meile ka erinevaid Leedu rahvapille. Meie ise õpetasime teistele Kaerajaani. Veel õhtul käisime poes ja Lenna Liisa ostis suure paki magusaid mõngleid, mida ta meie kõigiga jagas. Robin mängis meile kitarri ja meil oli kõigil väga lõbus, magama ei saanud keegi ennem südaööd.

Sven: Minu jaoks oli omamoodi kogemus, mida ilmselt saab ainult sellel üritusel. Leedukad olid meiega sõbralikud. Õhtul olime kaua üleval ja Robin mängis öösel pilli ning oli tore kaos. Toitu ei saa eriti kiita, aga kõht sai täis. Väga omamoodi kool, sest seal olid igasugused asjad mida Jaagupis ei ole, aga meie kool on ilusam. Nendel kahel päeval saime väga huvitavate tegevustega tegeleda.

Teksti kirjutas Krista, Pärbel ja Sven

Viimati muudetud 18.05.2026.