Наши истории

Koolilaste tervis 15. февраля Andrus Peetson


Tervise Arengu Instituut (TAI) kogub koostöös Maailma Tervishoiuorganisatsiooniga (WHO) andmeid Eesti õpilaste kasvamise kohta. Uuringu eesmärk on edendada koolilaste tervist ja heaolu. Seni on toimunud kaks uuringut, esimene 2015/16. õa ja teine 2018/19. õa. Nende uuringute põhjal teame, et iga neljas I klassi õpilane on kas ülekaaluline või rasvunud. Olukord muutub vanusega halvemaks - IV klassis on ülemäärase kehakaaluga juba iga kolmas õpilane. Viimasest uuringust on möödunud kolm aastat, seega on aeg uuesti hinnata, kuidas on olukord tänaste I ja IV klassi õpilaste hulgas, aga ka seda, kas vanusega kasvav suundumus lisakilode tekkeks jätkub VII klassides. 

Meie kool on eelmistes TAI uuringutes osalenud ja soovime seda teha ka sellel korral. Peatselt toovad I, IV ja VII klassi õpilasd kodudesse pöördumise lapsevanema nõusoleku saamiseks. Palume oma nõusolek selleks ka anda. 
Ühtlasi pöörame kõigi lapsevanemate tähelepanu eelneva uuringu tulemustele ja sellest vajaduse korral järelduste ja lapse elukorraldusega seotud vajalike muudatuste sisseviimisele. Soovime teha edaspidi Tervise Arengu Instituudiga tihedamat koostööd, et toetada meie õpilaste tervist ja tervislike eluviiside juurutamist. 

Katrin Kohjus
Direktor

Tervise Arengu Instituut (TAI) kogub koostöös Maailma Tervishoiuorganisatsiooniga (WHO) andmeid Eesti õpilaste kasvamise kohta. Uuringu eesmärk on edendada koolilaste tervist ja heaolu. Seni on toimunud kaks uuringut, esimene 2015/16. õa ja teine 2018/19. õa. Nende uuringute põhjal teame, et iga neljas I klassi õpilane on kas ülekaaluline või rasvunud. Olukord muutub vanusega halvemaks - IV klassis on ülemäärase kehakaaluga juba iga kolmas õpilane. Viimasest uuringust on möödunud kolm aastat, seega on aeg uuesti hinnata, kuidas on olukord tänaste I ja IV klassi õpilaste hulgas, aga ka seda, kas vanusega kasvav suundumus lisakilode tekkeks jätkub VII klassides. 

Meie kool on eelmistes TAI uuringutes osalenud ja soovime seda teha ka sellel korral. Peatselt toovad I, IV ja VII klassi õpilasd kodudesse pöördumise lapsevanema nõusoleku saamiseks. Palume oma nõusolek selleks ka anda. 
Ühtlasi pöörame kõigi lapsevanemate tähelepanu eelneva uuringu tulemustele ja sellest vajaduse korral järelduste ja lapse elukorraldusega seotud vajalike muudatuste sisseviimisele. Soovime teha edaspidi Tervise Arengu Instituudiga tihedamat koostööd, et toetada meie õpilaste tervist ja tervislike eluviiside juurutamist. 

Katrin Kohjus
Direktor