Meie lood

Meie kooli Hea Eeskuju 2022 28. november Andrus Peetson


26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. Sellel päeval on saanud traditsiooniks tunnustada vastutustundelisi ja kaasinimeste suhtes hoolivana silma paistnud Eesti kodanikke. Kodanikupäeva ürituste raames tunnustatakse inimesi, kes on andnud märkimisväärse panuse ühiskonna elu ja kodanikukasvatuse edendamisse. Valitakse aasta kodanik.

Olla eeskuju tähendab inimese tervet eeskujulikku olemust ning käitumist, milleta ühiskond tunneks millestki puudust!

Meie kooli traditsiooniks on kodanikupäeva puhul kinkida Hea Eeskujule raamat.

Meie kooli Hea Eeskuju 2022 on:

Robin Kruuse. Robin on sõbralik, heatahtlik ja viisakas noormees. Ta oskab märgata, kui mõnel kaaslasel on midagi pahasti ning mõtleb sellele, kuidas kaaslast aidata. Robini õppeedukus on hea. Robin õpib muusikakoolis karmoškat ja on esinenud nii koduvalla lavadel kui ka mujal. Peale pillimängu tegeleb Robin aktiivselt jalgpalliga ning on Pärnu Kalev SK ridades värvavahina toonud oma vanuseklassis koju kõrgeid kohti Eesti tasemel. Mida Robin lubab, seda alati teeb.

Uku Osula ja Andri Kingisepp. Andri Kingisepp ja Uku Osula moodustavad meie kooli uudishimulike, tegusate, laia silmaringiga, hoolivate poiste tandemi. Uku suure loodushuvilisena võib meid kõiki (omal vastutusel) metsa matkale viia. Andri on (enamasti iseseisvalt) kogunud infotehnoloogia valdkonnas juba nii palju teadmisi, et võiks koolitada õpetajaidki. Sageli ta seda ka teeb. Mõlemad noormehed on viisakad, sõnaosavad ja arenenud õiglustundega Nad lähtuvad põhimõttest: kus viga näen laita, seal tulen ja aitan. Õpilasesinduses Oma Riik tegelevad eestvedamisega ning on juhile suureks abiks. Juba päris mitmed aastad on tänu Andrile ja Ukule kooli sündmused saanud suurepäraselt helindatud.

Rasmus Lõsjuk. Ta on julge ja aktiivne tegelane, kes ei karda uusi väljakutseid ja läbi väikese huumori suudab ta kõikide olukordadega hakkama saada. Rasmus on ka väga ettevõtlik ja temaga ei hakka kunagi igav.

Henriette Visk. Tubli, töökas ja abivalmis tütarlaps. Õpib muusikakoolis viiulit, mängib keelpilliansamblis. Henriette tegeleb aktiivselt ka laulmisega. On tubli solist ja lööb kaasa koolikoori töös. Igasse ettevõtmisesse sukeldub täie pühendumisega. On kaaslaste suhtes tähelepanelik ja hooliv. Samuti on Henriette aktiivne tegija õpilasesinduses OMA RIIK.

Hendrik Visk. On asjalik, aktiivne ja töökas noormees. Õpib muusikakoolis tšellot, mängib muusikakooli keelpilliansamblis. Tegeleb laulmisega, lööb kaasa koolikoori töös. On abivalmis, aitab kaasa erinevate ürituste korraldamisele ja läbiviimisele. On hooliv ja tähelepanelik kaaslaste vastu. Samuti on Hendrik aktiivne tegija õpilasesinduses OMA RIIK.

Anni Mägi. Hooliv ja vastutustundlik oma lähedaste suhtes. Abistab, on kannatlik ja vastutustundlik oma õepoja toetaja.

Kristo Sinivee. Kodutütarde ja Noorte Kotkaste juht. Vabatahtlikuna on Kristo taaselustanud Pärnu-Jaagupis Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmade töö. Meie noored on tema käe all toonud palju häid kohti nii maakonnas kui vabariiklikel üritustel. Samuti on temal suurepärased tulemused Kaitseliidu tegevuses ja võistlustel, kuhu kuulub tihti võistkondadesse. Kristo iseloomustab oma rühma tegevust nii: „Jaagupi Karude rühm valiti 2022 suvel, samuti ka eelmise perioodi, "Aasta Pärliks" Kodutütarde organisatsioonis. Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioon Pärnu-Jaagupis on väga edukas ja on haaranud kaasa juba üle 50 noore, kes saavad iganädalaselt väljaõpet matkatarkustest, eriolukordade lahendamisest ja isamaalistest haridusest. Noorte huvi aina kasvab ja organisatsiooni liikmeskond aina kasvab. Noored on meie tulevik ja nendega töötades me garanteerime omale parema tuleviku. Iga panus noorte arengusse on kiiduväärt tegevus.“

Signe Sume. Sinu õpilased kirjutasid nii: Signe on hooliv ja tark. Ta oli mu esimene klassijuhataja ja ta oli kõige parem. Kõik arvavad nii; Ta on hea õpetaja. Arvestab meie soovidega. Hoolib meist; Meie kooli Hea Eeskuju on õpetaja Signe, sest ta teeb head. Ta teeb klassi õhtuid ja laseb teha põnevaid asju.

Kas Sina esitasid meile oma Hea Eeskuju? Need inimesed ei otsi au ega kuulsust, neid juhib südamesoov ja armastus! Kuid vahel suurem oskus on neid inimesi märgata, hoolida ning tunnustada.

Aitäh, kes sa tegid seda. Järgmisel õppeaastal on sul uus võimalus!

26. novembril tähistatakse Eesti Vabariigis kodanikupäeva. Sellel päeval on saanud traditsiooniks tunnustada vastutustundelisi ja kaasinimeste suhtes hoolivana silma paistnud Eesti kodanikke. Kodanikupäeva ürituste raames tunnustatakse inimesi, kes on andnud märkimisväärse panuse ühiskonna elu ja kodanikukasvatuse edendamisse. Valitakse aasta kodanik.

Olla eeskuju tähendab inimese tervet eeskujulikku olemust ning käitumist, milleta ühiskond tunneks millestki puudust!

Meie kooli traditsiooniks on kodanikupäeva puhul kinkida Hea Eeskujule raamat.

Meie kooli Hea Eeskuju 2022 on:

Robin Kruuse. Robin on sõbralik, heatahtlik ja viisakas noormees. Ta oskab märgata, kui mõnel kaaslasel on midagi pahasti ning mõtleb sellele, kuidas kaaslast aidata. Robini õppeedukus on hea. Robin õpib muusikakoolis karmoškat ja on esinenud nii koduvalla lavadel kui ka mujal. Peale pillimängu tegeleb Robin aktiivselt jalgpalliga ning on Pärnu Kalev SK ridades värvavahina toonud oma vanuseklassis koju kõrgeid kohti Eesti tasemel. Mida Robin lubab, seda alati teeb.

Uku Osula ja Andri Kingisepp. Andri Kingisepp ja Uku Osula moodustavad meie kooli uudishimulike, tegusate, laia silmaringiga, hoolivate poiste tandemi. Uku suure loodushuvilisena võib meid kõiki (omal vastutusel) metsa matkale viia. Andri on (enamasti iseseisvalt) kogunud infotehnoloogia valdkonnas juba nii palju teadmisi, et võiks koolitada õpetajaidki. Sageli ta seda ka teeb. Mõlemad noormehed on viisakad, sõnaosavad ja arenenud õiglustundega Nad lähtuvad põhimõttest: kus viga näen laita, seal tulen ja aitan. Õpilasesinduses Oma Riik tegelevad eestvedamisega ning on juhile suureks abiks. Juba päris mitmed aastad on tänu Andrile ja Ukule kooli sündmused saanud suurepäraselt helindatud.

Rasmus Lõsjuk. Ta on julge ja aktiivne tegelane, kes ei karda uusi väljakutseid ja läbi väikese huumori suudab ta kõikide olukordadega hakkama saada. Rasmus on ka väga ettevõtlik ja temaga ei hakka kunagi igav.

Henriette Visk. Tubli, töökas ja abivalmis tütarlaps. Õpib muusikakoolis viiulit, mängib keelpilliansamblis. Henriette tegeleb aktiivselt ka laulmisega. On tubli solist ja lööb kaasa koolikoori töös. Igasse ettevõtmisesse sukeldub täie pühendumisega. On kaaslaste suhtes tähelepanelik ja hooliv. Samuti on Henriette aktiivne tegija õpilasesinduses OMA RIIK.

Hendrik Visk. On asjalik, aktiivne ja töökas noormees. Õpib muusikakoolis tšellot, mängib muusikakooli keelpilliansamblis. Tegeleb laulmisega, lööb kaasa koolikoori töös. On abivalmis, aitab kaasa erinevate ürituste korraldamisele ja läbiviimisele. On hooliv ja tähelepanelik kaaslaste vastu. Samuti on Hendrik aktiivne tegija õpilasesinduses OMA RIIK.

Anni Mägi. Hooliv ja vastutustundlik oma lähedaste suhtes. Abistab, on kannatlik ja vastutustundlik oma õepoja toetaja.

Kristo Sinivee. Kodutütarde ja Noorte Kotkaste juht. Vabatahtlikuna on Kristo taaselustanud Pärnu-Jaagupis Kodutütarde ja Noorte Kotkaste rühmade töö. Meie noored on tema käe all toonud palju häid kohti nii maakonnas kui vabariiklikel üritustel. Samuti on temal suurepärased tulemused Kaitseliidu tegevuses ja võistlustel, kuhu kuulub tihti võistkondadesse. Kristo iseloomustab oma rühma tegevust nii: „Jaagupi Karude rühm valiti 2022 suvel, samuti ka eelmise perioodi, "Aasta Pärliks" Kodutütarde organisatsioonis. Noorte Kotkaste ja Kodutütarde organisatsioon Pärnu-Jaagupis on väga edukas ja on haaranud kaasa juba üle 50 noore, kes saavad iganädalaselt väljaõpet matkatarkustest, eriolukordade lahendamisest ja isamaalistest haridusest. Noorte huvi aina kasvab ja organisatsiooni liikmeskond aina kasvab. Noored on meie tulevik ja nendega töötades me garanteerime omale parema tuleviku. Iga panus noorte arengusse on kiiduväärt tegevus.“

Signe Sume. Sinu õpilased kirjutasid nii: Signe on hooliv ja tark. Ta oli mu esimene klassijuhataja ja ta oli kõige parem. Kõik arvavad nii; Ta on hea õpetaja. Arvestab meie soovidega. Hoolib meist; Meie kooli Hea Eeskuju on õpetaja Signe, sest ta teeb head. Ta teeb klassi õhtuid ja laseb teha põnevaid asju.

Kas Sina esitasid meile oma Hea Eeskuju? Need inimesed ei otsi au ega kuulsust, neid juhib südamesoov ja armastus! Kuid vahel suurem oskus on neid inimesi märgata, hoolida ning tunnustada.

Aitäh, kes sa tegid seda. Järgmisel õppeaastal on sul uus võimalus!