Mänguteraapia tuba vajab vahendeid 10. jaanuar Andrus Peetson

Kui sul on kodus seisma jäänud järgnevaid mänguasju, siis võid need julgesti tuua kantseleisse, sest mänguteraapia tuba vajab neid asju väga.

Põhja Texase Ülikoolis on aastatepikkuse uurimise tulemusena välja selgitatud mänguasjad ja materjalid, mille olemasolu mänguteraapia ruumis võib aidata lastel end paremini väljendada.

• Barbie nukk
  • Painutatavate nukkude perekond
  • Nukumööbel
  • Nukumaja
  • Nukud, beebiriided
  • Trumm
  • Painutatavad figuurid (nt Gumby)
  • Käpiknukud (arst, õde, politsei, ema, isa, õde, vend, beebi, alligaator, hunt)
  • Käerauad
  • Peakatted: tuletõrjuja, politsei, tiaara, kroon
  • Maskid
  • Arstikomplekt
  • Lutipudel
  • Lutt
  • Värvid, molbert, ajalehepaber, pintslid
  • Mängukaamera
  • Mänguraha ja kassaaparaat
  • Potid, pannid, hõbedast lauanõud
  • Haamer ja koputatav alus
  • Nukuteater
  • Telefon 2 tk
  • Konstruktorid
  • Mängupüss
  • Mängusõdurid ja armee varustus
  • Mängukell
  • Transpordivahendid: autod – tavalised pereautod, politseiautod, sportautod, taksod võidusõiduautod jms.
  • Veoautod – sõjaväeautod, farmiautod, kiirabiautod, päästeautod, bussid, buldooserid jms.
  • Lennumasinad – õhusõidukis, sõjaväelennukid, helikopterid, kosmoseraketid jms.
  • Meresõidukid – kalastuspaadid, jahid, kanuud, allveelaevad, sõjaväelaevad jms.
  • Teised sõidukid – mootorrattad, jalgrattad, vagunid, Tuhkatriinu-tüüpi kaarikud jms.
  • Taimestik
  • Piirded/väravad/märgid
  • Multifilmide ja koomiksite tegelased – Disney figuurid, Shrek, Simpsonid jms.
  • Filmikarakterid – võlur Oz tegelased, tuhkatriinu, Aladdin, Väike Merineitsi, Pocahontas.
  • Teised maagilised olendid – vaimud, fantoomid, gnoomid, pöialpoisid, hiiglased, skeletid.
  • Spirituaalsed-müstilised figuurid
  • Maastikud ja muud
  • Taevas, astronoomia – päike, kuu, tähed, pilved, vihm, vikerkaar, gloobus,.
  • Topograafilised – koopad, tunnelid, mäed, järved, vulkaanid, tuli (leegid, lõkked,küpsetusleegid).
  • Kodumajapidamise asjad, tööriistad
  • Mööbel – mööbel, mis on tüüpiline erinevates tubades ( magamistuba, vannituba, elutuba,köök) televisiooni komplekt, kiiktool, lapsevanker.

• Barbie nukk
  • Painutatavate nukkude perekond
  • Nukumööbel
  • Nukumaja
  • Nukud, beebiriided
  • Trumm
  • Painutatavad figuurid (nt Gumby)
  • Käerauad
  • Peakatted: tuletõrjuja, politsei, tiaara, kroon
  • Maskid
  • Arstikomplekt
  • Lutipudel
  • Lutt
  • Värvid, molbert, ajalehepaber, pintslid
  • Mängukaamera
  • Mänguraha ja kassaaparaat
  • Potid, pannid, hõbedast lauanõud
  • Haamer ja koputatav alus
  • Nukuteater
  • Telefon 2 tk
  • Konstruktorid
  • Mängupüss
  • Mängusõdurid ja armee varustus
  • Mängukell
  • Taimestik
  • Piirded/väravad/märgid
  • Multifilmide ja koomiksite tegelased – Disney figuurid, Shrek, Simpsonid jms.
  • Spirituaalsed-müstilised figuurid
  • Maastikud ja muud
  • Taevas, astronoomia – päike, kuu, tähed, pilved, vihm, vikerkaar, gloobus,.
  • Kodumajapidamise asjad, tööriistad