Küüditamise 75. aastapäev 26. märts Andrus Peetson

Küüditamise 75. aastapäeva tähistamiseks kogunesime rahvamaja juures oleva mälestusmärgi juurde.

Õpetaja Tiiu eestvõtmisel esitasid meile Egert, Erko, Siim ja Jens-Christjan lugusid küüditamisest. Hindamatu väärtusena näitasid õpilased meile Jens-Christjani vanaisa poolt alles hoitud Siberis käinud Eesti lippu. Vallavalitsuse poolt mälestas abivallavanem Tarvi Tasane, kes andis hea ajaloolise ülevaate. Väga huvitavalt rääkis Pööravere külas toimunust Kuldari vanaema.

Hoiame oma ajalugu ja anname endast parima eestluse säilimiseks ja selleks, et selliseid sündmusi enam ei korduks.

Meeli Tasane
Õppealajuhataja