Meie lood

Igaüks loob oma tuleviku ise 26. märts Andrus Peetson


21. märtsil toimus Pärnu kontserdimajas karjäärimess "Karjääri start 2024", millest võtsid osa ka meie kooli 8. ja 9. klassi õpilased.

Kui kohale jõudsime, oli kogu kontserdimaja siginat-saginat täis. Maja jäi lausa kitsaks kõigile neile, kes tutvustasid oma kooli, kes firmat, kes otsisid praktikante ja suvetöölisi. N-ö reklaamlauakeste vahel liikus rahvamass vanuses u 15-60. Meie õpilased olid alguses ringi vaatamises ja suhtlemises kohmetud, aga kui alguses ei saanud vedama, siis pärast ei saanud pidama. Paljud suhtlesid agaralt – nii mõnigi leidis suveks tööd (nt Pädaste mõisas, Lottemaal, Wendres jm). Osaleti ka eri töötubades. Loodetavasti saadi ideid edasisteks õpinguteks nii Eestis kui kaugemal ja töötamise võimalustest alaealistele.

Merike Mäemets
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja

21. märtsil toimus Pärnu kontserdimajas karjäärimess "Karjääri start 2024", millest võtsid osa ka meie kooli 8. ja 9. klassi õpilased.

Kui kohale jõudsime, oli kogu kontserdimaja siginat-saginat täis. Maja jäi lausa kitsaks kõigile neile, kes tutvustasid oma kooli, kes firmat, kes otsisid praktikante ja suvetöölisi. N-ö reklaamlauakeste vahel liikus rahvamass vanuses u 15-60. Meie õpilased olid alguses ringi vaatamises ja suhtlemises kohmetud, aga kui alguses ei saanud vedama, siis pärast ei saanud pidama. Paljud suhtlesid agaralt – nii mõnigi leidis suveks tööd (nt Pädaste mõisas, Lottemaal, Wendres jm). Osaleti ka eri töötubades. Loodetavasti saadi ideid edasisteks õpinguteks nii Eestis kui kaugemal ja töötamise võimalustest alaealistele.

Merike Mäemets
Eesti keele ja kirjanduse õpetaja