Meie lood

GLOBE päev Pärnu-Jaagupi Põhikoolis 24. mai Andrus Peetson


22. Mai 2024 toimus GLOBE päev Pärnu-Jaagupi Põhikoolis.

Päev oli suunatud 6.-7. klassi õpilastele ning meie kooli Ukraina õpilastele. Päev algas ühise kogunemisega kooli saalis, kus rääkisime GLOBE tegevusest maailmas ja GLOBE Eesti tegevusest Eestis. Tutvusime atmosfääri, biosfääri, pedosfääri ja hüdrosfääri uurimisega seotud vahenditega ning andmetega, mida on võimalik iga sfääri kohta koguda. Seejärel jagunesid õpilased kaheks rühmaks suundudes praktilistesse töötubadesse.

Kooli pargis tutvustas Hele Nööri taimeruutu ja seda kuidas sellelt infot koguda. Õpilased püüdsid ära määrata võimalikult palju taimi. Teine grupp ehitas ise paaristööna klinomeetrid ja suundus kooli parki selle abil puid mõõtma. Määrasime MUC-koodi tabeli järgi ära ka maakattetüübi, kus andmeid kogusime. Saatsime Globe observer rakenduse kaudu puude kõrguste ja ümbermõõdu andmed.

Päeva lõpus kordasime õpitut koos saalis Kahooti mänguga ning sõime koos küpsisetorti! Oli tõeliselt tore teistmoodi õppimise päev. Suured tänud kõigile õpilastele usinalt kaasa löömast, õpetaja Virvele ja Lilianile läbiviimist toetamast ja õpetaja Annelile küpsisetortide tegemist juhendamast! 

Meie GLOBE päeva korraldasid Aile Jaansalu ja Hele Nööri ning tegevusi toetasid GLOBE ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Tallinnas.

22. Mai 2024 toimus GLOBE päev Pärnu-Jaagupi Põhikoolis.

Päev oli suunatud 6.-7. klassi õpilastele ning meie kooli Ukraina õpilastele. Päev algas ühise kogunemisega kooli saalis, kus rääkisime GLOBE tegevusest maailmas ja GLOBE Eesti tegevusest Eestis. Tutvusime atmosfääri, biosfääri, pedosfääri ja hüdrosfääri uurimisega seotud vahenditega ning andmetega, mida on võimalik iga sfääri kohta koguda. Seejärel jagunesid õpilased kaheks rühmaks suundudes praktilistesse töötubadesse.

Kooli pargis tutvustas Hele Nööri taimeruutu ja seda kuidas sellelt infot koguda. Õpilased püüdsid ära määrata võimalikult palju taimi. Teine grupp ehitas ise paaristööna klinomeetrid ja suundus kooli parki selle abil puid mõõtma. Määrasime MUC-koodi tabeli järgi ära ka maakattetüübi, kus andmeid kogusime. Saatsime Globe observer rakenduse kaudu puude kõrguste ja ümbermõõdu andmed.

Päeva lõpus kordasime õpitut koos saalis Kahooti mänguga ning sõime koos küpsisetorti! Oli tõeliselt tore teistmoodi õppimise päev. Suured tänud kõigile õpilastele usinalt kaasa löömast, õpetaja Virvele ja Lilianile läbiviimist toetamast ja õpetaja Annelile küpsisetortide tegemist juhendamast! 

Meie GLOBE päeva korraldasid Aile Jaansalu ja Hele Nööri ning tegevusi toetasid GLOBE ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Tallinnas.