6. klass käis Saaremaad väisamas 01. juuni Andrus Peetson

Alustasime Üügu pangaga, kus tutvusime Litorina mere põhjaga - seal oli praegu rohkesti anemoone, balti sõrmkäppa ja muid taimi. Tuletasime meelde maapinna kõikuvat liikumist. Seejärel suundusime Koguvale, kus saime koolitunni kihelkonna koolis ja vaatasime endist talukompleksi. Angla tuulikute juures nautisid lapsed suuri puust tehtud masinaid ja oli rõõm tõdeda, et lapsemeelsus on meis kõigis olemas.

Aga millised fantastilisi asju, kaminaid, kraanikausse jne, saab teha Saaremaa dolomiidist, seda võiks igaüks näha. Panga panka vaatasime nii alt kui ülalt, leidsime ka surnud hülge. Sellele järgnes noorenduskuur Odalätsi allikatel. Sõrve poolsaarel ronisime ja veel kord ronisime. Ei saa mainimata jätta meie võistlust ilusama ja suurema torni ehitamisest Ohessaare rannas. Õhtul toitsime sääski Mändjala kämpingus, sellele lisaks ka ujumine, jooksmine. Kokandustunniga saime samuti hakkama.

Teisel päeval vallutasime Kuressaare linnuse. Vaatasime Kaali kraatrit - nii mõnigi tõdes, et see on arvatust väiksem. Kõige lõpuks vallutasime Maasi linnuse. Oli hariv ja huvitav matk.

Õpetajad
Hele Nööri ja Karina Kotkas