21. märtsil toimusid aktiivõppe programmid MINU VEEKASUTUS 22. märts Andrus Peetson

5.-7. klassi õpilastel oli võimalus koos keskkonnaameti spetsialisti Kalle Kõllamaaga arutleda, kus me vett kasutame, milline on nähtav ja nähtamatu vesi.

Osad noored teadsid kenasti, et vett on vaja ka asjade tootmiseks ja töös hoidmiseks. Rõõm oli kuulda, et nad teadsid ka, et iga klikk telefonis vajab vett olgu siis serveri töös hoidmiseks või energiatootmiseks. Toimusid rühmatööd. Ja lõpuks sai igaüks teada, kui palju läheb ühe või teise asja tootmiseks vett. Näiteks teksapükste valmistamiseks kulub 3500-7000 liitrit. Koos vaadati, kuidas saab vett kokku hoida - käies jala, keerates kinni asjatult jooksvad kraanid, kasutades asju korduvalt, raisates  vähem toitu ja olles vähem internetis.

Ilusat rahvusvahelist veepäeva (22. märts), mis sel aastal on pühendatud rahule. Hoiame koos vett, me oleme õnnelikud, et meil on PUHAS VESI olemas.

Hele Nööri
Loodusainete õpeteja