Our stories

7. klassi õpilased lennutasid Raketti 10. November Andrus Peetson


7. klassi õpilased lennutasid Raketti orbiidile 7. - 9. novembril.

Erinevatel päevadel lahendati erinevaid ülesandeid. Esimese päeva teema oli "Loodusteadused", kus ehitati laeva, loendati baktereid ja ehitati kompassi. Õpilased said teada, miks on tähtis mõõtmetest kinni pidada ja miks peab laeva keres õhku olema. Tore oli kuulda, et nad teavad matemaatiliste kujundite pindala arvutamise reeglit.  Kompassi ehitamisel pidi aga arvestama klassis olevate metallesemetega, kaasaarvatud laua jalad.

Teisel päeva teemaks oli "Ülisalajane", mis osutus kõige keerukamaks. Ise tuli välja mõelda süsteem, kuidas võistkonna kaaslasele edasi anda tähtis info, nii et naaber võistkond aru ei saaks. Tuli leida kirjutusvahend, millega on sõnum kirja pandud ja lõppvõistlusel läbiti laserkiirega peegellabürinti.

Kolmas päev oli jälle väga mõnus, sest ehitati kõrgemat torni hambatikkudest, käsihaaratsit, millega püüda vanniloomi ja lõppvõistlusel saadi luba koolimajas ragulkaga tulistada. Seekord pidi aga saama ragulkast abimees lennuki lennutamisel. Oi, oli ikka põnev.

Lisaks sellele õppisime juurde ja tuletasime meelde erinevaid sotsiaalseid mänge, mida oleks ikka veel ja veel mängitud.

Kogu laager lõppes maiustamise ja diplomitega. Õpilased kirjutasid tagasisides, et tahaksid veel osaleda. 

Aitäh Tiiule Pärnu-Jaagupi Noortekeskusest ja õpetaja Karinale meie koolist, kes oma õla alla panid ja aitasid noori orbiidile lennutada. Aitäh noortele, et te kõigest rõõmuga osa võtsite. Kõige suurem tänu AHHAA keskusele ja kogu projekti vedajatele - Andres Juur ja Aigar Vaigu. Ilma Teieta poleks õpilased saanud sellist võimast kogemust.

Hele Nööri
Loodusainete õpetaja

7. klassi õpilased lennutasid Raketti orbiidile 7. - 9. novembril.

Erinevatel päevadel lahendati erinevaid ülesandeid. Esimese päeva teema oli "Loodusteadused", kus ehitati laeva, loendati baktereid ja ehitati kompassi. Õpilased said teada, miks on tähtis mõõtmetest kinni pidada ja miks peab laeva keres õhku olema. Tore oli kuulda, et nad teavad matemaatiliste kujundite pindala arvutamise reeglit.  Kompassi ehitamisel pidi aga arvestama klassis olevate metallesemetega, kaasaarvatud laua jalad.

Teisel päeva teemaks oli "Ülisalajane", mis osutus kõige keerukamaks. Ise tuli välja mõelda süsteem, kuidas võistkonna kaaslasele edasi anda tähtis info, nii et naaber võistkond aru ei saaks. Tuli leida kirjutusvahend, millega on sõnum kirja pandud ja lõppvõistlusel läbiti laserkiirega peegellabürinti.

Kolmas päev oli jälle väga mõnus, sest ehitati kõrgemat torni hambatikkudest, käsihaaratsit, millega püüda vanniloomi ja lõppvõistlusel saadi luba koolimajas ragulkaga tulistada. Seekord pidi aga saama ragulkast abimees lennuki lennutamisel. Oi, oli ikka põnev.

Lisaks sellele õppisime juurde ja tuletasime meelde erinevaid sotsiaalseid mänge, mida oleks ikka veel ja veel mängitud.

Kogu laager lõppes maiustamise ja diplomitega. Õpilased kirjutasid tagasisides, et tahaksid veel osaleda. 

Aitäh Tiiule Pärnu-Jaagupi Noortekeskusest ja õpetaja Karinale meie koolist, kes oma õla alla panid ja aitasid noori orbiidile lennutada. Aitäh noortele, et te kõigest rõõmuga osa võtsite. Kõige suurem tänu AHHAA keskusele ja kogu projekti vedajatele - Andres Juur ja Aigar Vaigu. Ilma Teieta poleks õpilased saanud sellist võimast kogemust.

Hele Nööri
Loodusainete õpetaja