Maslenitsa ehk vene vastlate tähistamine 08. марта Andrus Peetson

Meie, 7. klassi õpilased, tutvusime vene keele tundides maslenitsa tähistamise kommetega. Maslenitsa sümboliseerib kevade, soojuse ja päikese saabumist ja seda tähistatakse terve nädala. Süüakse palju pannkooke, sest need meenutavad  päikest.

Ka meie küpsetasime pannkooke ehk pliine ja kostitasime nendega koolikaaslasi. Meisterdasime maslenitsa nukud - hernehirmutised, mis on talve sümbolid ja need tuleb ära põletada. Jätsime talvega hüvasti ja tervitasime kevade saabumist.
Ilusat kevadet kõigile!

7. klassi õpilased