7. klassi koostöised tegemised talve-jõulukuul 22. декабря Andrus Peetson

Talvekuu viimasel päeval sõitsime Paides Ajakeskuses Wittenstein ringi ajamasinaga.

Saime palju teadmisi kuue eri ajastu jõulukommetest, söökidest ja tegemistest. Enamikule oli kõige meeleolukam I korrus ehk muinasaeg ja viimane – 90ndate jõuludisko koos vinge jõuluvanaga. Tegelikult oli lahe ka Nõukogude aja korrus, kus tädi meile pioneerirätid kaela käskis panna ja meid süstlaga taga ajas. Üldse olid seal nii vahvad giidid (näitlejad?) ja samuti maitsev lõuna.

Veel! Meil oli kaks töötuba ka: apteek ja sepikoda. Pooled meist valmistasid martsipani ja õnnepulbrit ning teised sepistasid sepikojas südant.

Jõulukuu 14. päeval suundusime vannikinno, Pööravere vanasse koolimajja.

Seal „asutasime“ pitsatöökoja. Olime kuuestes rühmades. Alustasime pitsataigna kokku segamisest. Seejärel jätsime taigna kamina veerde kerkima ja suundusime õue fotojahile. Paarikümne minuti järel saime sooja ja võisime rullima hakata. Üks laudkond tegi ka kaneelirulle. (Nad panid ikka väga kõvasti kaneeli ja suhkrut!) Seejärel sobivad katted peale ja meie Margaretad jt suunati ahju. Veidi kannatust … kõik kadus kiiresti kõhtu. Nüüd oli mõnus vanni minna – filmi „Hobune rõdul“ vaatama. Oli väga mõtlema panev film. Natuke sai nalja ka. Kohati läks päris kurvaks, aga lõpp hea, kõik hea. Väljas oli juba pime. Õpetajad andsid meie loosipakid väikeste etteastete eest kätte. Jõudsime veel (liini)bussi peale hüpata.

Heleen ja Tarmo Ladva, täname juhendamise eest!

Jõulukuu 20. päeval suundusime lühikesele metsaretkele Kaido Kivikase juhtimisel.

Võtsime ette paaritunnise jalutuskäigu koolilähedases metsas. Meriti isa näitas loomade jälgi, rääkis metsakorraldaja tööst, kooreüraskist, männi- ja kuusenoorendikust. Selgus, et poisid muutusid vabaduses Tarzaniteks. Nad möllasid jää peal ja „all“, langetasid kaikaga pehkinud puid, tegid jääteel lumeingleid. Ilm oli imeline. Soojendasime ennast lõkke ääres ja peagi tuli läbi võsatiku tagasi rühkida.

Jõulukuu 21. päeval tegime oma etteasted jõulupeol.

Proovides oli palju „prõmmimist“, aga lõpuks tuli kõik päris hästi välja.

Tore, et just meie klassis on kõvad IT-mehed, helitehnikud, kelleta õpetajad hakkama ei saa.

Jõulukuu 14. päeval suundusime vannikinno, Pööravere vanasse koolimajja.

Heleen ja Tarmo Ladva, täname juhendamise eest!

Jõulukuu 21. päeval tegime oma etteasted jõulupeol.

Proovides oli palju „prõmmimist“, aga lõpuks tuli kõik päris hästi välja.