I advendi jõululugu 29. ноября Andrus Peetson

Alustasime tänast koolipäeva advendihommiku tähistamisega kooliõuel. Meie Pärnu-Jakobi koguduse hooldajaõpetaja Kristiina Jõgi jutustas jõululugu.

Loo kokkuvõte on järgmine: Lapsepõlves kingiti poisile küünal, mis hakkas põlema, kui ta oli olnud hea laps. Poisist kasvas noor mees, kes oli halastamatu ja kitsi abivajajate suhtes. Kui ta tahtis süüdata jälle küünalt, ei hakanud see põlema. Ta oli rikas ja ostis palju uusi küünlaid, aga ka need ei hakanud põlema. Isegi tema ahjus ei hakanud enam tuli põlema. Mehel meenus lapsepõlveõpetus ja ta muutis oma meelt. Kui temast oli saanud taas inimene, kes halastas ja tegi head, süttisid tuled nii küünaldel kui ahjus!

I advendi tähistamiseks süütasid advendiküünla koos kirikuõpetajaga 1. b klassi õpilane Lauri Kuhi ja 9. klassi õpilane Marten Mets.

Kaunist ja rahulikku jõuluootust!

Kaunist ja rahulikku jõuluootust!