Uudiste ja teadete arhiiv

Eesti Pank kutsub osalema 2eurose mündi kujunduskonkursil

13.10.2017 12:18

Eesti Pank kutsub kõiki lapsi ja noori osalema joonistuskonkursil, et leida kujundus 2eurosele mündile

• Konkursile oodatakse osalema lapsi ja kuni 19aastaseid noori
  • Kavandeid saab saata kuni 22. novembrini
  • Võidutööd kasutatakse laulupeo 150. juubelile pühendatud erikujundusega 2eurose mündi kujundamisel.

2019. aastal on laulupeo 150. juubel, mille puhul annab keskpank ringlusse erikujundusega 2eurose mündi. Koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega korraldatava konkursi eesmärk ongi leida selle mündi tagaküljele kujutis, mis sümboliseerib laulupeo traditsiooni ja tähistab ühtlasi üldlaulupeo 150. aastapäeva. Tegemist on Euroopa esimese 2eurose mündiga, mille kujunduse autoriks on laps või noor.

Üldvõitja selgitatakse välja internetis toimuval rahvahääletusel 8 parima joonistuse hulgast 2018. aasta kevadel. Lisaks üldvõitjale selguvad rahvahääletusel ka kõige popimad tööd neljas vanusegrupis ja iga vanusegrupi võitja saab auhinnaks iPad Pro koos joonistuspliiatsiga. Vanusegrupid on järgnevad: koolieelik kuni 3. klass; 4.-6. klass; 7.-9. klass; gümnaasium või kuni 19-aastased.

Juhendajat, kelle abiga laekub konkursile kõige rohkem joonistusi, tunnustab Eesti Pank 1000-eurose kunstitarvete kinkekaardiga.

Konkursi tingimustega saab tutvuda Eesti Panga veebilehel.

Küsimuste korral võib kirjutada aadressile muuseum@eestipank.ee  või helistada telefonil 6680 840.

Tagasi uudiste ja teadete arhiivi | Vaata värskeid uudiseid ja teateid »