Code Week 2016

15.-23. oktoobrini toimub juba neljas üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Selle projekti raames korraldab Pärnu-Jaagupi Põhikool kaks töötuba.

Töötuba nr 1. Teeme ise endale asjade interneti! Vähese huvi tõttu ei toimu.

18. ja 21. oktoober 2016 kell 15.15-16.45 arvutiklassis (1. korrusel). Ühe töötoa kestvus 2x45min (2ak/h). Töötuba juhendab Andrus Peetson.

Teoreetiline osa:

• Asjade interneti (IoT) olemusest, võimalustest ja turvalisusest
  • Mikrokontrolleri (esp8266) tööpõhimõte ja võimalused
  • Lisamoodulid ja nende ühendamisvõimalused
  • Algtõed programmeerimisest.

Praktiline osa:

• Mikrokontrolleri programmeerimine
  • Arvuti abil kontrolleriga suhtlemine
  • Kontrolleri internetiga ühendamine
  • Lisamoodulite ühendamine kontrolleriga
  • Lisamoodulite ja mikrokontrolleri juhtimine ning oleku kontroll üle interneti

Eeldused osalejale:

• Kasutaja oskab kasutada veebilehitsejat (brauserit)
  • Teha tekstitöötlust
  • Oskab mitut veebilehte samal ajal avada ja hallata
  • Elementaarne arusaam inglisekeelsest tekstist

Registreerumine:

• Osalejate arv: 20 (10 inimest 18. oktoobril ja 10 inimest 21. oktoobril)
  • Osaleda saavad kõik 12-20aastased regiooni (Hiiu, Lääne, Pärnu ja Saare maakond) lapsed ja noored. Koos lapse ja noorega võib tulla ka lapsevanem (registreeruma peab ainult laps või noor).
  • Registreerimiseks saada e-kiri aadressil andrus.peetson@pjkool.ee. Kiri peab sisaldama osaleja ees- ja perekonnanime ning kuupäeva, millal soovid töötoas osaleda. Nimekirja kandmise kohta saadetakse sulle e-kiri vastu.

Töötuba nr 2. Mina muudan digi abil maailma! Kohad täis!

19. oktoober 2016 kell 14-15-16.30 tehnoloogia tubades (0. korrusel). Õpitoa kestvus 3x45min (3ak/h). Töötuba juhendavad Tarmo Pajula ja Aile Jaansalu.

Teoreetiline osa:

• Arutame koos, millised võiksid olla need igapäeva tööd ja tegemised, mis vajavad digistamist.
  • Tutvume HITSA õpilaskonkursi “Digistame ära!” alateemadega.
  • Paneme kirja viis huvitavamat ideed ning arutame, milliseid vahendeid on nende ideede ellu viimiseks vaja.

Praktiline osa:

• Katsetame Edisoni ja WeDo Lego robotite erinevaid funktsioone

Eeldused osalejale:

• Huvi kaasa mõelda ja katsetada.

Registreerumine:

• Osalejate arv: 20
  • Registreerimiseks saada e-kiri aadressil aile.jaansalu@pjkool.ee. Kiri peab sisaldama osaleja ees- ja perekonnanime. Nimekirja kandmise kohta saadetakse sulle e-kiri vastu.

Üritust korraldatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi ja HITSA toetusel.